האנשים מאחורי
כרמי בת שלמה

"בת שלמה היא תמונת מראה של ישראל המודרנית בראשית דרכה. אם אתה רוצה להבין לעומק את ישראל החדשה, היזמית – כל מה שאתה צריך לעשות זה להביט בשורשיה של בת שלמה ובתרבות היין שלה."
אלי וורטמן, כורם

אלי וורטמן, כורם

אלי וורטמן, כורם

מזה 20 שנה אלי וורטמן הוא יזם סדרתי, שותף ומשקיע בקרנות הון סיכון, ועומד בחזית הטכנולוגיה הישראלית ומסייע לקידומה. נוסף על כל אלו, אלי פעיל בכמה מיזמים חברתיים הכוללים את PICO Jerusalem, חלל עבודה משותף בירושלים הפועל לעידוד יזמות ורגבים, תכנית ייחודית שנועדה לקדם לימודים תיכוניים אקדמיים בשילוב עבודה חקלאית. רוחו החלוצית של אלי, יחד עם תשוקתו ליין ישראלי משובח, הובילו אותו להמשיך את חלומו של הברון אדמונד דה רוטשילד ולטעת מחדש את הכרם הוותיקה במושבה בת שלמה. אלי וורטמן הוא חבר ברשת המנהיגות הגלובלית של מכון אספן ועמית בתכנית המנהיגות המזרח-תיכונית שלה.
ארי ארל, יינן

ארי ארל, יינן

ארי ארל, יינן

ארי, יליד ארה"ב שנולד בבסיס חיל האוויר טראוויס שליד עמק נאפה, עלה לארץ ישראל בשנת 1994 לאחר שנה באוניברסיטת וושינגטון. הוא התגייס לצה"ל עם הגעתו והשלים את התואר הראשון עם השחרור, בחוג למדעי המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים. פטריוט ישראלי יהודי, ארי עבד בקרן קיימת לישראל ובג'וינט (JDC)במשך שבע שנים לפני שחזר לנאפה כדי ללמוד גידול גפנים וייננות במכללת עמק נאפה ו-UC Davis. הוא המשיך לפתח את מקצועו ביקב קולגין שבעמק נאפה, ואחר כך ביקב קלוז דו ואל, יקבי אליזבת' ספנסר ו-או'שונסי. אהבתו ליין, חקלאות, מדע וטכנולוגיה, החזירה אותו לישראל בחיפוש אחר מקום שישלב את כל אלו לכדי חזון אחד. כשהכיר את אלי וורטמן ושמע על חלומו, ידע שמצא את מקומו. הוא הצטרף למיזם ההקמה מחדש של כרמי בת שלמה ומשמש כיינן ראשי. בנוסף, הוא תורם מידיעותיו ומומחיותו ומלמד את מקצוע הייננות במכללת אוהלו בקצרין.
ג'ודי מרדר, מכירות,מכירות ואירועים

ג'ודי מרדר, מכירות,מכירות ואירועים

ג'ודי מארדר, שיווק ואירועים

ג'ודי, ילידת לונג איילנד, עלתה לישראל יחד עם משפחתה בשנת 1985. בוגרת תואר BSc בתזונה מהפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית בירושלים. אחרי שלמדה רפואה סינית מסורתית, ג'ודי הקימה את הקליניקה לרפואה סינית במודיעין, שם טיפלה במשך 20 שנה. פגישה מקרית עם אלי וורטמן וארי ארל פתחה בפניה את ההזדמנות לשלב את אהבתה לאוכל טוב, בריאות ואורח חיים בריא עם אהבתה ליין משובח. בשנת 2011 היא פתחה בקריירה חדשה כמנהלת השיווק והמכירות של כרמי בת שלמה.