אודות

אנשי כרמי בת שלמה

"אם אתה רוצה להבין באמת את מקורותיה של ישראל המודרנית, אתה יכול לעשות זאת בשורשי בת שלמה ותרבות היין שלה. זו תמונת מצב של התקופה ההיא. זו ההתחלה".

אלי וורטמן, וינטנר

אלי וורטמן הוא יזם סדרתי, משקיע בכיר בחברת טכנולוגיה שבילה את 20 השנים האחרונות בקידום הטכנולוגיה בישראל. בנוסף ליזמות עסקית, אלי פעיל במספר יוזמות חברתיות ואידיאולוגיות, ביניהן PICO Jerusalem, מרחב עבודה משותף, שמטרתו להחיות את סצנת הסטארט-אפים היצירתיים בבירת ישראל, ורגבים, תכנית תיכון חדשנית, המשלבת עבודה חקלאית עם לימודים אקדמיים. רוחו החלוצית והתשוקה של אלי ליין ישראלי משובח, הובילו אותו להגשים את חלומו של הברון אדמונד דה רוטשילד ולנטוע מחדש את הכרמים של בת שלמה העתיקה. אלי הוא עמית ביוזמת המנהיגות במזרח התיכון של מכון אספן וחבר ברשת המנהיגות העולמית של אספן.

ארי ארל'ה, יינן

ארי ארל, יליד בסיס חיל האוויר טראוויס בעמק נאפה, עלה לארץ ב-1994 והצטרף לצה"ל במהלך שנת הלימודים הראשונה שלו בקולג' באוניברסיטת וושינגטון. בהמשך סיים את התואר באוניברסיטה העברית בירושלים במדעי המדינה. לאחר שעבד בקרן הקיימת לישראל ובוועדת ההפצה היהודית האמריקאית במשך מספר שנים, ארי חזר לבית הספר ללימודי גידול גפנים וייננות במכללת נאפה ואלי וב-UC Davis. לפני שחזר לישראל, הוא עבד בעמק נאפה עבור Colgin Cellars, Clos Du Val, Elizabeth Spencer ו-O Shaughnessy. אהבתו של ארי לחקלאות, למדע, לטכנולוגיה ולישראל הייתה הכוח המניע מאחורי התשוקה שלו לייצור יין. הוא הצטרף לחזון של אלי ועזר ביצירת כרמי בת שלמה. בנוסף לעבודתו עם בת שלמה, ארי מלמד ייצור יין מעשי במכללת אוהלו בקצרין, ישראל.